Euro 2016 / UEFA dënon Rusinë

Publikuar tek: sport, më 07:44 12-06-2016 Euro 2016 / UEFA dënon Rusinë

Federata ruse e futbollit do të gjobitet nga UEFA për shkak të sjelljes së tivozëve rusë në Marsejë.

Lajmin e ka konfirmuar ministri rus i Sportit, Vitaly Mutko, duke u shprehur se sjellja e tifozëve ishte e gabuar.

“Ne do të gjobitemi nga UEFA. Unë e kuptoj këtë gjë”, tha ai duke shtuar se “Ne gabuam por zyrtarët rusë do të hetojnë atë çka ndodhur pasi ka patur shumë nuanca”.

Ndeshja mes Anglisë dhe Rusisë për Kampionatin Europian u mbyll në barazim 1:1, por përpara nisjes së ndeshjes tifozët rusë u përplasën dhunshëm me ata anglezë në qytetin francez të Marsejës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Derbi i vëllezërve Xhaka, ja kush e fitoi sipas “Goal.com”
“Një humbje me dinjitet është madhështore” »
Article Logic
Execution time: 0.0040290355682373
array(1) { ["section"]=> string(33) "euro-2016-uefa-denon-rusine-43240" }