Euro2016/ Kjo pritet të jetë fanella e Shqipërisë në Francë (Foto)

Publikuar tek: sport, më 23:49 07-01-2016 Euro2016/ Kjo pritet të jetë fanella e Shqipërisë në Francë (Foto)

Pas lajmit se kompania italiane e veshjeve “Macron” është zgjedhur si sponsor i Kombëtares Shqiptare për kampionatin europian që do të zhvillohet në Francë gjatë muajve qershor-korrik, në media është publikuar edhe pamja e fanellës së re që do të mbajnë të veshur djemtë kuq e zi.

Ndonëse ende jo zyrtare, është kjo uniforma që pritet të zgjidhet përfundimisht për Kombëtaren shqiptare.

Në bluze, me anë të disa vizave krijohet simboli i shqiponjës, identifikues për kombin shqiptar.

IMG-20160104-WA0004.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arlind Ajeti debutim me gol me Frosinonen (Video)
FSHF prezanton tifogrupin e ri të Kombëtares, shpërthejnë polemikat: Neveri dhe mosmirënjohje »
Article Logic
Execution time: 0.022480010986328
array(1) { ["section"]=> string(69) "euro2016-kjo-pritet-te-jete-fanella-e-shqiperise-ne-france-foto-29419" }