Evakuohet ndërtesa e Kongresit në Uashington, frikë për sulm me armë

Publikuar tek: bota, më 22:46 12-07-2016 Evakuohet ndërtesa e Kongresit në Uashington, frikë për sulm me armë

Ndërtesa ikonike në kompleksin e Kapitolit në Uashington është evakuuar nga forcat e policisë pas raportimeve se një person i armatosur ndhet në ambientet rreth saj.

Në njoftimin e policisë thuhet se ndërtesa është mbyllur për shkak të “kërcënimit të sigurisë” dhe nuk do të lejohet asnjë hyrje-dalje.

Lajmi se dikush ka telefonuar policinë duke njoftuar për një person të armatosur në godinë konfirmohet nga autoritetet për “ABC7News”.

FPNVNnshot_1.jpg

Forcat e policisë në vendngjarje

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03116512298584
array(1) { ["section"]=> string(73) "evakuohet-ndertesa-e-kongresit-ne-uashington-frike-per-sulm-me-arme-46383" }