EXIT POLL IPR/ Në Tiranë kryeson Veliaj, në Shkodër Ademi, në Durrës garë e fortë Dako-Duma

Publikuar tek: politike, më 18:32 21-06-2015 EXIT POLL IPR/ Në Tiranë kryeson Veliaj, në Shkodër Ademi, në Durrës garë e fortë Dako-Duma Exit Poll për Tiranën

Dalin rezultatet e parë të Exit Poll-it të IPR-së për zgjedhjet vendore të ditës së sotme. Bëhet fjalë për një exit poll të zgjedhjeve sipas parashikimeve deri në orën 15:00-16:00.

Në Tiranë kryeson kandidati i majtë Erjon Veliaj, në Shkodër kryeson Voltana Ademi në garën me Keti  Bazhdarin, ndërkohë që në Durrës parashikohet një garë e fortë mes Dakos dhe Dumës, ku deri më tani kryeson Dako me rreth 4%.

Rezultatet e Exit Poll

Për Tiranën

exit

 

Për Durrësin

 

dakoduma

 

 

Për Shkodrën

voltanaketi

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tabaku: Stafi i IPR marketing tentoi të manipulojë rezultatin, u kapën në flagrancë duke hedhur fletë të plotësuara
Ndonëse pjesëmarrje e ulët në votime Rama thotë: Faleminderit qytetarë , u votua reforma e madhe »
Article Logic
Execution time: 0.13499522209167
array(1) { ["section"]=> string(94) "exit-poll-ipr-ne-tirane-kryeson-veliaj-ne-shkoder-ademi-ne-durres-gare-e-forte-dako-duma-14254" }