Fabula e fortë e Spartak Ngjelës: Babai bënte seks me pastruesen

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:09 29-03-2016 Fabula e fortë e Spartak Ngjelës: Babai bënte seks me pastruesen

Një fabul tejet domethënëse dhe e fortë kjo që avokati Spartak Ngjela ka ndarë me ndjekësit e tij. Avokati thotë se këtë fabul ia ka nisur një mik nga Gjermania.

“Ja një fabul gjermane që ma dergoi një miku im nga Gjermania:

Fritzi i vogel u kthye në shtëpi dhe i tha babait: "Kishim politikë në shkollë, por nuk e kuptova".

"Thjeshtë, i tha i ati... Une sjell në shtëpi të ardhurat, jam kapitali. Mamaja administron, është qeveria. Gjyshi që kontrollon, është sindikata. Ana, që është pastruesja, është klasa punëtore, vëllai i vogel, është e ardhmja. Fli sonte dhe me thuaj nesër.... çfarë nuk kupton".

Natën, qan vellai i vogel, djali ngrihet dhe shikon. E ëma është në gjumë, babai që bënte sex me pastruesen, dhe gjyshi që i shikonte nga dritarja... Të nesërmen e pyeti i ati, "Fritz, e kuptove si funksionon sistemi ?" "Po," i tha djali. Kapitali po shftytëzonte klasën punëtorë. Sindikatat po bënin sehir. Qeveria flinte gjumë. E ardhmja, e mbetur jetime. .."

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030361890792847
array(1) { ["section"]=> string(69) "fabula-e-forte-e-spartak-ngjeles-babai-bente-seks-me-pastruesen-36295" }