Facebook gati të revolucionarizohet, plotëson dëshirën e përdoruesve

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:17 16-09-2015 Facebook gati të revolucionarizohet, plotëson dëshirën e përdoruesve

Facebook është gati të bëj një tjetër hap të madh drejt prurjeve të reja që ai sjell shpesh herë për pordoruesit e tij.

I kërkuar prej vitesh, butoni “dislike” (nuk më pëlqen) mund të futet shumë shpejt në përdorim dhe kjo është pranuar nga vetë krijuesi i Facebook, Mark Zuckerberg.

Zuckerberg ka deklaruar se kompania është duke punuar për ta bërë këtë dëshirë të përdoruesve realitet, megjithatë përdorimi i tij të bëhet në mënyrë të veçantë, pasi siç ka deklaruar vetë kompania dislike mund të përcjellë tek njerëzit negativitet dhe kjo po përiqet të shmanget.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014801979064941
array(1) { ["section"]=> string(73) "facebook-gati-te-revolucionarizohet-ploteson-deshiren-e-perdoruesve-20948" }