“Facebook” mundëson trashëgiminë e faqes pas vdekjes

Publikuar tek: bota, më 20:00 12-02-2015 “Facebook” mundëson trashëgiminë e faqes pas vdekjes

Facebook ka mundësuar një opsion të ri me anë të të cilit çdo person që ka një profil në “Facebook” i mundësohët të caktojë një përson tjetër për mënaxhimin e profilit të tij, në rast se ndahet nga jeta.

Opsioni i ri i lejon përdoruesit të caktojnë një person për menaxhimin e profilit, por që nuk do të ketë mundësi të postojë në emër të përdoruësit apo të lëxojë mesazhet por vetëm të ngarkojë fotografi profili dhe të menaxhojë kërkesat për miqësi.

Një opsion tjetër i jep mundësinë përdoruesvë të përcaktojnë nëse profili i tyre do të fshihet përgjithmonë pas vdekjes, në rast se dikush e njofton “Facebook-un” për këtë gjë.

Konfigurimi i këtij opsioni bëhet duke shkuar te “Settings” > “Security” > “Legacy Contact”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021163940429688
array(1) { ["section"]=> string(55) "facebook-mundeson-trashegimine-e-faqes-pas-vdekjes-3182" }