Faktet tronditëse që ndoshta nuk i dinit për jetën e yllit të muzikës, Sia

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:15 07-09-2016 Faktet tronditëse që ndoshta nuk i dinit për jetën e yllit të muzikës, Sia

Fakte tronditëse që ndoshta nuk i dinit për jetën e yllit botëror të muzikës, Sia. Këngëtarja australiane në moshën 20 vjeçare ka humbur dashurinë e jetës në një aksident ajror e ndërsa më vonë u bë e varur nga droga. Por pas 6 vitesh arriti t’ia dalë dhe artin e saj e vuri në shërbim të njerëzve.

Ja çfarë shkruan Orgesa Zaimi e cila e çmon së tepërmi këtë artiste dhe vlerat e saj:

Të bësh muzikë sepse me anë të saj do prekesh tema të ndryshme e do të ndergjegjësosh njerëz, do japësh një mesazh dhe e gjitha vlen... Ky eshte arti i kantautores australiane e cila në moshen 20 vjeçare humbi dashurine e jetës në një aksident ajror e me vonë vuajti 6 vite varësi nga drogërat dhe alkooli, me pas thirrjen dhe talentin e saj e vuri në shërbim të atyre që kanë vesh të dëgjojnë e sy të shikojnë, ajo lufton për tëmposhtur homofobinë, rracizmin, shtypjen, depresionin, varesitë, keqtrajtimin e fëmijëve e shumë e shumë ndodhi të jetëve tona universale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033482074737549
array(1) { ["section"]=> string(79) "faktet-tronditese-qe-ndoshta-nuk-i-dinit-per-jeten-e-yllit-te-muzikes-sia-52198" }