Fantastike! Dubai po ndërton kullën më të lartë në botë (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:30 12-10-2016

Dubai ka planifikuar ndërtimin e kullës më të lartë në botë. Ajo do të jetë e njohur si kulla "Creek Harbour". Akoma nuk është bërë e ditur se sa do të jetë lartësia e saj, por do të thyejë rekorde. Projekti është planifikuar të përfundojë në vitin 2020.  Ndërtesa do t'ia kalojë dhe Nurj Khalifa (2.700 ft), e cila është mbi 820 metra e lartë. 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040600061416626
array(1) { ["section"]=> string(66) "fantastike-dubai-po-nderton-kullen-me-te-larte-ne-bote-video-55963" }