Fantazmat e detyrojnë të nxjerrë në shitje shtëpinë më të frikshme të Anglisë

Publikuar tek: bota, më 19:52 01-02-2016 Fantazmat e detyrojnë të nxjerrë në shitje shtëpinë më të frikshme të Anglisë

Shtëpia me prezencën më të lartë të fenomeneve paranormale në Britaninë e Madhe ka dalë sërish në shitje.

Pronarja e saj e fundit, Vanessa Mitchell, mundi të “mbijetojë” plot 11 vite në shtëpi pa e ditur historinë e saj. Shtëpia njohet si “Kafazi”, një burg mesjetar i Anglisë ku vdiqën 8 gra rreth viteve 1600.

ad_194915327.jpg

Vanessa tha se kishte vënë re shumë shpirtra në shtëpinë e saj në Essex. Ajo thotë se është shtyrë në tokë nga forca të panjohura kur ishte shtatzënë dhe madje ka parë edhe njolla gjaku në shtëpi. Momenti më i frikshëm ishte kur kamerat e sigurisë arritën të kapin atë që Vanessa thotë se ngjante me një dhi të pushtuar nga shpirtrat e ligë.

Tashmë shtëpia është në shitje, ndërsa 43 vjeçarja thotë se vendimin e mori pasi çdo ditë situata në shtëpi po bëhej më e rëndë.

442935320.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024753093719482
array(1) { ["section"]=> string(83) "fantazmat-e-detyrojne-te-nxjerre-ne-shitje-shtepine-me-te-frikshme-te-anglise-31493" }