Fasadë e re te QSUT-ja, shikoni ç'imitohet në muret e saj (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:03 19-01-2016 Fasadë e re te QSUT-ja, shikoni ç'imitohet në muret e saj (FOTO)

Qendra Spitalore Universitare ‘’Nënë Tereza’’ ndryshon dhe te ajo krijohet një fasadë e re që imiton diçka që shumë njerëz e njohin: raftet e një biblioteke.

Kopertinat që janë imituar në fasadën e njërës prej godinave kanë të bëjnë me librin e Shekspirit ‘’Tregtari i Venedikut’’ me Da Vincin, dhe me tituj të tjerë që kanë të bëjnë me mjekësinë si ‘’Grays Anatomy’’, ‘’Human Body’’, Pathology etj. Por sigurisht që ky moment ka ngjallur edhe revoltë në rrjet. Fotoja është publikuar sot nga gazetari Erion Kristo, i cili bën edhe komentin e tij:

“Në QSUT qenka reformuar vetëm fasada!

Këto librat kishim mangut, ndërsa radha e njerëzve që kanë probleme shëndetësore sa vjen e shtohet...

Të ka faj Bleta...”

qsutfasada

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12511610984802
array(1) { ["section"]=> string(67) "fasade-e-re-te-qsut-ja-shikoni-c-imitohet-ne-muret-e-saj-foto-30385" }