Fatos Reka dekretohet nga Presidenti si ambasador i Shqipërisë në Maqedoni

Publikuar tek: politike, më 13:29 14-05-2015 Fatos Reka dekretohet nga Presidenti si ambasador i Shqipërisë në Maqedoni

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar ambasador shqiptar në Maqedoni Fatos Rekën. Megjithëse ditën e djeshme u emëruar Dr.Bashkim Rama, Nishani ka dekretuar sot Fatos Rekën që do të zëvendësojë në këtë detyrë diplomatin e ndjerë Petrit Bushati, i cili ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë, nëntorin e vitit të kaluar.

Po gjatë ditës së sotme deputeti i PS, Ben Blushi, tha se shqiptarët në Maqedoni mbeten të papërfaqësuar.

“Ne nuk jemi përfaqësuar në Maqedoni. Pavarësi se ç’arsye ka Presidenti është e padrejtë që bllokon ambasadorët e Shqipërisë. Nëse ka sot emergjencë, është zhbllokimi i mabasadorit shqiptar në Shkup”, tha Blushi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen Blushi kundër kërkesës së Erdoganit për mbylljen e shkollave ''gyleniste'': S'jemi koloni e Turqisë
Defektet e spotit elektoral të Veliajt, përdorimi i fëmijëve dhe harresa për të përmendur ''fshatin'' »
Article Logic
Execution time: 0.017573118209839
array(1) { ["section"]=> string(80) "fatos-reka-dekretohet-nga-presidenti-si-ambasador-i-shqiperise-ne-maqedoni-11153" }