FBI mbyll hetimet , Hillary Clinton e pafajshme

Publikuar tek: bota, më 23:42 06-11-2016 FBI mbyll hetimet , Hillary Clinton e pafajshme

Drejtori i FBI-së, James Comey, në një letër drejtuar anëtarëve të Kongresit Amerikan thotë se FBI ka përfunduar së shqyrtuari të gjitha e-mailet e lidhura me Hillaty Clinton, të gjetura në laptopin e politikanit Anthony Weiner.

Në letër thuhet se agjencia nuk ka ndryshuar konkluzionin e vendosur në muajin korrik dhe se për kandidaten për Presidente të SHBA-ve nuk do të ngrihen akuza të reja.

I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i zëdhënëses së Hillary Clinton, Jennifer Palmieri, e cila ndër të tjera thotë: “Ai konfirmoi konkluzionet e nxjera në korrik. Jemi të gëzuar që kjo çështje u zgjidh”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01993203163147
array(1) { ["section"]=> string(51) "fbi-mbyll-hetimet-hillary-clinton-e-pafajshme-58621" }