Federata Botërore mbulon në “ar” Majlinda Kelmendin

Publikuar tek: sport, më 15:47 02-02-2017 Federata Botërore mbulon në “ar” Majlinda Kelmendin

Majlinda Kelmendi ka arritur të përfitojë një fond prej 50 mijë dollarësh që ka akorduar Federata Botërore e Xhudos. Kampionia olimpike e xhudos hyri në histori në peshën e 52 kg, duke fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike të Rios.

“Ky është një moment i mrekullueshëm për të gjithë sportistët e nivelit të lartë, duke më përfshirë edhe mua”,– deklaroi për “Insidethegames” Kelmendi.

“Presidenti i IJF-së, z. Vizer, po mendon shumë për sportistët. Ndihem mirë kur kthehem e mendoj për vitin 2016. Titulli olimpik është arritja më e madhe e jetës sime”, përfundoi Kelmendi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nga "magjistare e basteve" te akuzat për trafik droge, Jona e FSHF-së prej kohësh në shënjestrën e Berishës
Zbardhet shkresa e policisë: Tifozët do përplasen, thyejnë dhe shkatërrojnë stadiumin “Selman Stermasi” »
Article Logic
Execution time: 0.0048830509185791
array(1) { ["section"]=> string(55) "federata-boterore-mbulon-ne-ar-majlinda-kelmendin-67497" }