Feston datëlindjen, ja si duket sot aktori që interpretoi “Gjinon”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:09 16-01-2018 Feston datëlindjen, ja si duket sot aktori që interpretoi “Gjinon”

Personazhi i Gjinos në filimin “Përrallë nga e Kaluara”, është një nga më të pëlqyerit për publikun shqiptar.

Ai është interpretuar nga aktori vlonjat Admir Sorra, i cili ditën e sotme feston datën e lindjes.

Për shumë shqiptarë tashmë është shumë e vështirë për ta njohur, “Gjinon” pasi ai është shumë ndryshe nga ai që ne kemi parë në film.

Më poshtë foto të aktorit Admir Sorra ditët e sotme dhe kur interpretonte Gjinon:

Screenshot_28.jpg

Por në këtë datë feston datën e lindjes edhe një nga aktorët e humoristët emblematik të Vlorës, Agron Hamo.

Ky i fundit është anëtar i grupit të parodistëve të Vlorës, aq shumë të njohur në të gjithë Shqipërinë.

Screenshot_29.jpg

4-mosketjeret-e-vlores-c1200x600-c1200x600.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025779962539673
array(1) { ["section"]=> string(70) "feston-datelindjen-ja-si-duket-sot-aktori-qe-interpretoi-gjinon-106818" }