Fitimet marramëndëse të Apple

Publikuar tek: ekonomi, më 22:06 28-01-2015 Fitimet marramëndëse të Apple

Në tre muajt e fundit kompania Apple ka siguruar një fitim rekord në vlerë prej 74,6 miliardë dollarë, nga të cilat 18 miliardë ishin fitim neto. Gjatë kësaj periudhe Apple shiti 74,5 milionë iPhone, 21.5 milionë iPad dhe 5.52 milion Mac kompjutera.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë drejtuesit e kompanisë dhe këto fitime janë një rekord në botën e biznesit.

Në tremujorin e fundit numri i celularëve “Iphonë” të shitur ka arritur deri në 74.6 milion, duke treguar një sukses të madh edhe modeleve të reja Iphone 6 dhe Iphone 6 plus.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05311107635498
array(1) { ["section"]=> string(34) "fitimet-marramendese-te-apple-1763" }