Fitojnë Reali, Juventusi dhe Manchester, zhgënjen Atletico

Publikuar tek: sport, më 22:31 30-09-2015 Fitojnë Reali, Juventusi dhe Manchester, zhgënjen Atletico

Janë luajtur sot në mbrëmje ndeshjet përballjet e rradhës në Champions League, ku ndryshe nga një natë më parë, surprizat kanë qenë të pakta.

Është humbja e Altetico Madrid përballë Benficës ajo që habitur tifozët, pasi pritej një fitore e spanjollëve. Ndonëse ka shënuar e para në këtë ndeshje, skuadra e Atleticos nuk ka arritur që të ruaj rezultatin, i cili është përmbysur 2-1 në favor të portugezëve.

Për Manchester Cityn ka qenë më shumë një fitore e dhuruar nga Borussia Mönchengladbach sesa një meritë e anglezëve. Fillimisht, një penallti e humbur nga gjermanët në minutën 20 të ndeshjes, më pas goli i shënuar nga vendasit është barazuar nga një autogol në favor të Cityt. Sikur të mos mjaftonin këto, Aguero shënon nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 90 të ndeshjes.

Real Madrid, Juventus dhe Manchester United nuk kanë zhgënjyer në këtë mbrëmje, duke fituar përballjet e tyre.