Fiton bindshëm ndaj Turqisë, Spanja kualifikohet në fazën tjetër

Publikuar tek: sport, më 21:56 17-06-2016 Fiton bindshëm ndaj Turqisë, Spanja kualifikohet në fazën tjetër

Fitorja e thellë ndaj Turqisë, i ka mundësuar tashmë ekipit kombëtar të Spanjës kalimin në fazën tjetër.

Me dy gola të shënuar në pjesën e parë nga Morata dhe Nolito, Spanja ka qenë spektakolare në fushën e blertë ndërsa Turqia thuajse inekzistente. Me golin e Moratës në pjesën e dytë, ndeshja është vulosur me rezultatin 3-0.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një tifoz i rëndësishëm përkrah Shqipërinë në ndeshjen kundër Rumanisë
Shqipërinë e pret një përballje ferri nëse kualifikohet »
Article Logic
Execution time: 0.017014980316162
array(1) { ["section"]=> string(69) "fiton-bindshem-ndaj-turqise-spanja-kualifikohet-ne-fazen-tjeter-43861" }