Fitorja kundër Serbisë, rrugët e Zvicrës vishen kuq e zi, shpërthen festa (Foto)

Publikuar tek: sport, më 21:31 22-06-2018 Fitorja kundër Serbisë, rrugët e Zvicrës vishen kuq e zi, shpërthen festa (Foto)

Shqiptarët kanë vërshuar në rrugë për të festuar fitoren e kombëtares zvicerane ndaj Serbisë falë dy golave shënuar nga shqiptarët Xhaka e Shaqiri.

Në qytetin e Lozanës qindra shqiptarë kanë dalë në rrugë me makina duke mbajtur në duar flamujtë kuq e zi, atë kombëtar, të UÇK-së por edhe zviceran. Por jo vetëm, shqiptarët kanë festuar edhe në sheshet kryesore në Kosovë e Shqipëri.

sdgerheh4h.jpg

degrj56j.jpg

dg3egr34gh4gh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Ishte si të luante kombëtarja jonë”, Ilir Meta MESAZH Serbisë pas ndeshjes: Politika të mos ndërhyjë
Xhaka dhe Shaqiri ‘çanë’ rrjetën serbe, reagon kryeministri Rama »
Article Logic
Execution time: 0.02225399017334
array(1) { ["section"]=> string(83) "fitorja-kunder-serbise-rruget-e-zvicres-vishen-kuq-e-zi-shperthen-festa-foto-125400" }