Flamuri i Kubës ngrihet në Uashington pas 54 vitesh (Video)

Publikuar tek: bota, më 18:19 20-07-2015

SHBA dhe Kuba ka vendosur zyrtarisht marrëdhëniet diplomatike mes palëve, të ndërprera prej 54 vitesh.

Sot në është hapur ambasada e Kubës në Uashington dhe me atë rast është valëvitur flamuri kubanez. Edhe në Havanë është kryer e njejta procedurë, përveç ngritjes së flamurit amerikan, që do të kryhet në ditët në vijim gjatë vizitës që do të zhvilloj atje Sekretari i Shtetit John Kerry.

Kerry do të presë gjatë ditës së sotme në një vizitë zyrtare homologun e tij kubanez, Bruno Rodriguez.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022573947906494
array(1) { ["section"]=> string(63) "flamuri-i-kubes-ngrihet-ne-uashington-pas-54-vitesh-video-16618" }