Flet eksperti për reformën në drejtësi: Do të ketë një draft, por ndoshta me disa opsione

Publikuar tek: politike, më 13:53 09-01-2016 Flet eksperti për reformën në drejtësi: Do të ketë një draft, por ndoshta me disa opsione

Eksperti për reformën në drejtësi Gennti Ibrahimi ka folur për mediat pas mbledhjes së tyrezës për këtë çështje. Ai ka sqaruar se afati i fundit për miratimin e draftit është e hëna e 11 janarit, pasi një ditë më pas do i dërgohet Komisionit të Posaçëm për këtë reformë, ku do të diskutohet nga palët politike.

Ibrahimi ka theksuar se ekspertët do të dalin me një draft, por në ato çështje ku ka përplasje mendimesh do të vendosen dy opsione dhe më pas do të jetë Komisioni i ngritur nga Kuvendi ai që do të marrë vendimin përfundimtar.

Pas bojktotit, ekspertët e PD-së janë ritkhyer sërish në tavolinë, kjo edhe fal ndërhyrjes së ambasadorëve Donald Lu dhe Romana Vlahutin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 720 milionë lekë për “makiazh urban”, reagon qeveria: Jemi të ndershëm. Si u dhanë lekët e kush fitoi tenderin
Berisha akuzon firmën që shfrytëzon Shkumbinin, reagon pronari Bajrami: Plak matuf që jeton me taksat e mia »
Article Logic
Execution time: 0.015634059906006
array(1) { ["section"]=> string(93) "flet-eksperti-per-reformen-ne-drejtesi-do-te-kete-nje-draft-por-ndoshta-me-disa-opsione-29539" }