Flet për herë të parë Saimir Tahiri pas asaj që ndodhi dje në studio dhe jep një mesazh të fortë (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:52 17-10-2016

Flet për herë të parë ministri i Brendshëm Saimir Tahiri pas momenteve emocionuese të ditës së djeshme te “E diela shqiptare”.

Një baba polic mbarte brengën e sëmundjes së rëndë të vajzës së tij vetëm 17 vjeçe dhe këtë e rrëfeu në emision. Fill pas kësaj në studion e “TV Klan” kanë mbërrituer  ministri Sajmir Tahiri, drejtori i policisë së Tiranës, Ervin Hoda si dhe oficerë të tjerë të cilët kanë surprizuar babain e 17-vjeçares.

Ministri Tahiri bashkë me kolegët policë kontribuan për të ndihmuar Josifin, duke u bashkuar në dhimbjen e tij.

Dhe ja si e komenton sot ministri të gjithën, ndërsa shpërndan videon.

“Shpesh puna s'na le të shohim njerëzit e dhimbjen që kemi afër, as të vlerësojmë gjërat që kanë vërtetë ëndesi në jete, por Saimiri, polici më i qeshur i Drejtorise Tiranë, është shembulli i forcës prej të cilës ia vlen tëmerret shembull.

Faleminderit Saimir dhe Ida. Faleminderit Ardit për mësimin që më dhe mua e të gjithëve”..

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025618076324463
array(1) { ["section"]=> string(108) "flet-per-here-te-pare-saimir-tahiri-pas-asaj-qe-ndodhi-dje-ne-studio-dhe-jep-nje-mesazh-te-forte-video-56434" }