Flet shkencëtari i njohur: Kush është vrasësi më i madh i njerëzimit

Publikuar tek: aktualitet, më 15:27 24-08-2017 Flet shkencëtari i njohur: Kush është vrasësi më i madh i njerëzimit

Në një video të publikuar së fundmi në rrjetet sociale, shkencëtari i i njohur botërisht Stephen Hawking ka bërë një varg paralajmërimesh në lidhje me ato çka quan vrasësit më të mëdhenj të njerëzimit.

Sipas tij obeziteti është rreziku më i madh i njerëzimit.

Shkencëtari e vë theksin te aktiviteti fizik dhe këshillon se të rriturit duhet të kryejnë të paktën 30 minuta aktivitet fizik dhe fëmijët deri në 60 minuta.

“E shikoj botën si një të tërë dhe jam këtu për të adresuar se cilat janë problemet më shqetësuese me shëndetin në shekullin XIX. Sot shumë njerëz vdesin nga komplikime që lidhen me obezitetin. Ne hamë shumë dhe lëvizim pak. Fatmirësisht zgjidhja është e thjeshtë: më shumë aktiviete fizik dhe një ndryshim në dietën ushqimore. Nuk kërkon ndonjë shpikje të madhe”, shprehet ndër të tjetra shkencëtari.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atentati ndaj biznesmenit në Shijak, rrëfen Dashamir Gjoka: Ja çfarë bëra me makinën e blinduar dhe iu shpëtova plumbave
Aksidentohet në orarin e punës, humb jetën 52-vjeçari punonjës në gurore »
Article Logic
Execution time: 0.11259698867798
array(1) { ["section"]=> string(73) "flet-shkencetari-i-njohur-kush-eshte-vrasesi-me-i-madh-i-njerezimit-90053" }