Fletë arresti për udhëheqësit e Kosovës, Pacolli i përgjigjet Daçiç

Publikuar tek: rajon, më 19:59 08-11-2018 Fletë arresti për udhëheqësit e Kosovës, Pacolli i përgjigjet Daçiç

Pas deklaratës së ministrit të Punëve të Jashtme serbe, Iviça Daçiç se Interpoli do të plotësojë fletë-arrestet për liderët kosovarë, ka reaguar homologu u tij Behgjet Pacolli.

 

Me anë të një postimi në ‘Facebook’ Pacolli tha se mund të ndodhë që Serbia të vazhdoj të keqpërdor edhe institucionet ndërkombëtare.

“E lexova një deklaratë të Dacicit, se gjoja Interpoli do të mbushet me flet-arreste për udhëheqësit e Kosovës. Po, mund të ndodhë që Serbia të vazhdoj të keqpërdor edhe institucione ndërkombëtare, ashtu siç ka vepruar deri tani. Nuk është çudi, duke e ditur se kush është Daçiçi. Njerëzit e Kosovës vetëm janë mbrojtur nga gjenocidi dhe nuk turpërohemi asnjëherë për veprimet tona. Të turpëruar para civilizimit botëror janë ata që kanë kryer gjenocid. E mira është që askush nuk do të këtë mundësi më të kryej gjenocid mbi popullin e Kosovës.

Asnjë qytetar i Kosovës nuk është i dënuar për vrasje. Asnjë qytetar i Kosovës nuk është i dënuar për masakra. Asnjë qytetar i Kosovës nuk ka bërë krime lufte, ngase lufta jonë ka qenë për mbijetesë. Ndërsa, bashkë-ideologët e Daçiçit, nuk arrin t’i numërojë kriminelët e luftës që kryen krimet e tmerrshme në Kosovë e rajon”, shkruan Pacolli.

 opbbhbc.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Varrimi i Kacifas, reagon kryeministri grek: Është e dhimbshme, por me rëndësi për ne mbetet zgjerimi i detit me 12 milje
Dialogu me Serbinë, flet Thaçi: Delegacioni serb me në krye Vuçiç u tregua arrogant »
Article Logic
Execution time: 0.0043220520019531
array(1) { ["section"]=> string(73) "flete-arresti-per-udheheqesit-e-kosoves-pacolli-i-pergjigjet-dacic-140795" }