Fluks në Morinë, mijëra kosovarë drejt Shqipërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:23 29-06-2019 Fluks në Morinë, mijëra kosovarë drejt Shqipërisë

Mijëra kosovarë janë drejtuar Shqipërisë për të kaluar fundjavën.

Mësohet se gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, kanë kaluar mbi 7 mijë shtetas kosovarë.

Numri i madh i kosovarëve që vijnë drejt Shqipërisë ka krijuar radhë të gjata automjetesh në Morinë.

Policia kufitare ka punuar me proceduar të përshpejtuar duke lehtësuar qarkullimin dhe shmangur vonesat në kufi.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072479248046875
array(1) { ["section"]=> string(55) "fluks-ne-morine-mijera-kosovare-drejt-shqiperise-170252" }