“Forbes”: Putin më i pushtetshëm se Obama dhe Merkel

Publikuar tek: bota, më 21:57 04-11-2015 “Forbes”: Putin më i pushtetshëm se Obama dhe Merkel

Revista prestigjoze “Forbes” e cilësoi edhe këtë vit presidentin rus, Vladimir Putin si njeriun më të pushtetshëm të botës, i ndjekur nga Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe Presidenti amerikan, Barack Obama.

“Forbes” i rendit njerëzit më të pushtetshëm të botës duke marrë parasysh ndikimin e tyre social, burimet financiare dhe sferën e influencës. Papa Françesku dhe presidenti kinez, Xi Jinping u renditën respektivisht në vendin e katërt dhe të pestë. Më i riu, 31-vjeçari, Mark Zuckerberg, themelues i Facebook-ut, u rendit i 19-ti në listë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033694982528687
array(1) { ["section"]=> string(55) "forbes-putin-me-i-pushtetshem-se-obama-dhe-merkel-24678" }