Forca Detare shpëton një peshkarexhë me 4 persona në bord

Publikuar tek: aktualitet, më 13:38 13-02-2018 Forca Detare shpëton një peshkarexhë me 4 persona në bord

Forca Detare shpëton në afërsi të Llamanit (Himarë) një peshkarexhë me 4 persona në bord.

Peshkarexha me tonazh 100 kërkoi ndihmë në Qendrën Ndërinstitucionale Operacionale Detarë (QNOD).

Menjëherë, anija e forcës detare Bora i erdhi në ndihmë peshkarexhës duke bërë të mundur edhe shpëtimin e katër jetëve. Peshkarexha kishte probleme me motorin dhe u ankorua në Porto Palermo.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagosje në Shkodër, i riu i fut thikën bashkëmoshatarit (EMRI)
Përkeqësimi i motit/ Në gatishmëri grupe të FNSH-së në Shkodër, Tiranë e Fier (PËRMBLEDHJE E SITUATËS) »
Article Logic
Execution time: 0.017319917678833
array(1) { ["section"]=> string(64) "forca-detare-shpeton-nje-peshkarexhe-me-4-persona-ne-bord-110111" }