FOTO/ Atasheu ushtarak shqiptar në Turqi merr gradën GJENERAL

Publikuar tek: aktualitet, më 15:06 11-01-2019 FOTO/ Atasheu ushtarak shqiptar në Turqi merr gradën GJENERAL Ndriçim Sallaku

Atasheu ushtarak Ndriçim Sallaku merr gradën gjeneral nga Presidenti Ilir Meta.

 

Përmes një dekreti që hyn në fuqi menjëherë, Presidenti Meta i ka akorduar gradën “gjeneral brigade”.

“Kolonel Ndriçim Rreshit Sollaku me detyrë “Atashe Ushtarak i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqissë”, jo rezident në shtetin e Izraelit, Republikën e Azerbajxhanit dhe në Gjeorgji” i jepet grada “Gjeneral Brigade” thuhet në dekretin e Metës, firmosur sot më 11 janar 2019.

Screenshot_15.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tensionet nëpër fakultete, reagon Lleshaj: Universiteti është edhe i yni, simbolika e gozhdëve...
Certifikata e Sigurisë për Gent Cakajn, reagon DSIK: Në përputhje me ligjin »
Article Logic
Execution time: 0.0056419372558594
array(1) { ["section"]=> string(67) "foto-atasheu-ushtarak-shqiptar-ne-turqi-merr-graden-gjeneral-148382" }