FOTO DITE

Publikuar tek: foto-e-dites, më 11:47 09-12-2017 FOTO DITE

8 dhjetori kujtohet si dita, ku 27 vjet më parë studentë dhe pedagogë të Universitetit të Tiranës u bënë iniciatorët e kthesës dhe i ndryshimit historik. Në 8 dhjetor 1990, protesta e studentëve, e njohur si “lëvizja studentore”, solli në Shqipëri shembjen e regjimit të egër komunist.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039824962615967
array(1) { ["section"]=> string(16) "foto-dite-102477" }