FOTO e 31 dhjetorit 1959/ Artistët që bënë historinë e KËNGËS dhe PIANOS në Shqipëri (NJIHUNI ME PERSONAZHET)

Publikuar tek: kulture-art, më 14:54 11-04-2018 FOTO e 31 dhjetorit 1959/ Artistët që bënë historinë e KËNGËS dhe PIANOS në Shqipëri (NJIHUNI ME PERSONAZHET) Artistët: Avni Mula, Xhoni Athanas, Nina Mula, Boris Plumbi dhe Ibrahim Tukiçi

Një foto që mbart histori por edhe personazhe të rëndësishëm të jetës kulturore shqiptare.

Genc Tukuçi publikon foton e 31 dhjetorit 1959, kur artistët e mëdhenj të skenës shqiptare, ishin bashkë. Mirela Athanas kujton:  “Eshtë një foto historike për praninë e personaliteteve, miqve, kolegëve, por edhe për faktin që ka qenë koncerti i parë në Radio Televizionin e vjetër, dhënë direkt në radio në 31 dhjetor 1959. Pra koncerti i vitit të ri 1960.

Avni Mula, Xhoni Athanas, Nina Mula, Boris Plumbi dhe Ibrahim Tukiçi” thotë Mirela që kërkon ndërkohë të gjendet incizimi i atij viti. Boris Plumbi ka qenë pianist i talentuar korcar, poliglot, më vonë i shpallur i deklasuar.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Isha 11 vjeç kur më burgosën babain! Ne u konsideruam KURVA”, Ornela Vorpsi flet për Shqipërinë që jetoi, pse nuk shkruan në gjuhën e nënës
Zbardhet vendimi, Hervin Çuli riemërohet drejtor i Teatrit Kombëtar »
Article Logic
Execution time: 0.025439977645874
array(1) { ["section"]=> string(113) "foto-e-31-dhjetorit-1959-artistet-qe-bene-historine-e-kenges-dhe-pianos-ne-shqiperi-njihuni-me-personazhet-116501" }