Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:27 11-02-2018 Foto e ditës

Ashtu siç edhe ishte përfolur, kënga e interpretuar nga shqiptari Ermal Meta, në bashkëpunim me Fabrizio Moro është shpallur fituese e këtij edicioni në kompeticionin më të rëndësishëm muzikor në Itani “Sanremo 2018”.

Kënga “Non mi avete fatto niente” u cilësua si më e mira e këtij edicioni, ndonëse në fillim u akuzua si plagjiaturë e një tjetër këngë në Itali. Pas verifikimit komisioni e pezulloi përkohësisht pak ditë më parë, por fatmirësisht gjithçka rezultoi një alarm falas dhe kënga u rikthye sërish në konkurrim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035680055618286
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-109875" }