Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:14 24-02-2018 Foto e ditës

Niko Peleshi, politikani korçar që shërbeu për katër vite si zëvendës kryeministër i Shqipërisë e aktualisht ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, duket se ka një lidhje të veçantë me artin.

Peleshi nuk është thjeshtë adhurues, shpesh e kemi parë të këndojë me kitarë serenatat e Parisit të Vogël.

Por a e dinit se Niko Peleshi ka përkthyer në gjuhën shqipe edhe një numër të madh të poezive të Bob Dylan

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.50998616218567
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-111275" }