Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:14 14-03-2018 Foto e Ditës Makina prej guri pranë Hotel Tirana

Një objekt i veçantë është vendosur përpara Hotel Tirana, një makinë prej guri imitim i atyre të Formula1. 

Publicisti Gjergj Marku ka postuar disa foto në Facebook, ku duket qartë pamja dhe ngjashmëria që skulptura e rrallë ka me atë të një makinë të vërtetë të këtij lloji.

Publicisti ka shkruar se ky punim ka marrë rreth tre muaj kohë për realizimin dhe peshon 6 ton.

“Gjenarini, eshte mjeshtri i punimit artistik te gurit ne Tresh te Lezhes. Punimi i tij fantastik, nje MERCEDES i teri prej guri, tashme gjendet ne sheshin para Hotel Tirana duke joshur kalimtaret dhe sidomos te huajt per menyren e punimit.”- ka shkruar Marku.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019582033157349
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-113187" }