Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:26 04-04-2018 Foto e ditës

Rishfaqet për herë të parë në publik aktorja e madhe Tinka Kurti pas humbjes së djalit të saj Zef Kurti.

Aktorja e dashur për publikun shqiptar është rishfaqur për një arsye madhore siç ishte përurimi i bustit të kantautorit Françesk Radi.

Këtë mëngjes, miq, të afërm dhe dashamirës të muzikës së tij, u mblodhën sot pranë kodrave të Liqenit Artificial, për të përkujtuar një vjetorin e ndarjes nga jeta të kantautorit të njohur shqiptar, Françesk Radi. Përkujtim i cili u shenjua edhe me vendosjen e një busti të artistit, në vendin që ai deshi aq shumë në këtë qytet, ku me kitarën e pandashme krijoi meloditë e para.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066530704498291
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-115593" }