Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:17 13-04-2018 Foto e ditës

Akademia e Shkencave nderon me çmim një ndër emrat më në zë të letërsisë bashkëkohore botërore, Ismail Kadare.

Kadare, njëherazi anëtar i Akademisë së Shkencave dhe shumë herë kandidat për çmimin Nobel, ka marrë ÇMIMIN E KARRIERËS nga juria e ASH. Shkrimtarit iu dha ky çmim në shenjë mirënjohjeje dhe vlerësimi për karrierën e tij të gjatë krijuese dhe Akademike.

Çmimi do t’i dorëzohet me një ceremoni solemne nga Akademia e Shkencave, akademikut e shkrimtarit të madh Kadare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022556781768799
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-116711" }