Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:11 26-04-2018 Foto e ditës

Zëri i Amërikës na ka njohur me një organizatë jofitimprurëse në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e cila merret me përhapjen e gjuhës dhe kulturës Shqipe në New York.

Dy themeluesit shqiptar të kësaj organizate e kanë tepër të vështirë të përballen me kushtet të cilat i ofrohen dhe trysnisë së madhe asimiluese nga një shoqëri e madhe kulturore si Amerika.

Qeveria shqiptare është jashtë loje për sigurimin e teksteve në gjuhën Shqipe, është shprehur drejtuesi i kësaj shkolle.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066840648651123
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-118340" }