Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:14 11-05-2018 Foto e ditës

Ermal Meta së bashku me bashkëpunëtorin e tij Fabrizio Moron performuan në natën e dytë gjysmë finale të Eurovizion. Ata përfaqësuan Italinë me këngën “Non Mi Avete Fatto Niente".

Ermali dhe Fabrizio janë të kualifikuar zyrtarisht në natën finale, pasi Italia bën pjesë në Eurovision Big 5, në shtetet që e financojnë eventin.

Gjatë performacës së tyre u vu re një detaj shumë i bukur. Teksti i këngës ishte i përkthyer në gjuhë të ndryshme të cilat shfaqeshin në monitorin e madh të skenës. Ndërsa në ekran u shfaq edhe një varg në gjuhën shqipe. Ky detaj padyshim që ka emocionuar çdo shqiptar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.19443202018738
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-120320" }