Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:05 29-05-2018 Foto e ditës

Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjitkës, Artan Shkreli publikon një medalje të rrallë, e cila publikohet për herë të parë në Shqipëri.

“B A S H K I M I . I . P A M U N D U R”, shkruan Shkreli ndërsa shpjegon:
...
“Një medajë e rrallë, ndofta unike, që po e paraqesim për kërshëri këtu, ku Shqipëria (me kostum popullor të Shqipërise së Mesme) i ofron në shenjë bashkimi kurorën e Skënderbeut Italisë (në veshje romake). Dy sopatat e Liktorit anash e kontekstualizojnë ngjarjen, e cila përndryshe dëftohet në datat e thadruara në krye dhe në bazë të imazhit.
Ngjarje kjo në kufijtë e sureales për kohën.
...
(Bëhet publike për herë të parë në Shqipëri një medajë e tillë).”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069758892059326
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-122453" }