Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:09 07-07-2018 Foto e ditës

Nga arsimi profesional në punësim, ndryshimi drastik i së ardhmes për të rinjtë e Bulqizës.

Rigjallërimi i industrisë minerare dhe orientimi drejt arsimit profesional po japin frytet e para në Shqipëri.

35 maturantë të gjimnazit të mesëm profesional të gjeologji-minierave në Bulqizë, janë brezi i parë i të gjitha kohërave që arrijnë të diplomohen në profilin e tyre në qytetin e famshëm për mineralin e kromit.

Pas katër vitesh studime, maturantët kanë arritur të çojnë deri në fund studimet si teknikë minierash.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021305084228516
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-127047" }