Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:08 10-07-2018 Foto e ditës

Një kënd i ri lojrash për fëmijet në qytetin e Fierit.

Dhe nuk do ta besoni se ku. Sepse nuk bëhet fjalë vetëm për fëmijët fierakë, por nga mbarë Shqipëria. Eshtë iniciativa e fundit e drejtorit të burgut të Fierit Arjan Hasani, me mbështetjen e Raiffeisen Bank për të ndërtuar këndin e lojrave Brenda ambienteve të burgut, lulishte të reja, vende qëndrimi dhe argëtim.

Të gjitha ambientet u inauguruan me prezencën e deputetëve dhe drejtorit të përgjithshëm Arben Çuko. Fëmijë të personave që vuajnë dënime të ndryshme, patën kohë të luajnë në këndin e ri, modeluar plot shije brenda ambienteve të institucionit të vujatjes së dënimit

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034820079803467
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-127345" }