Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:09 06-08-2018 Foto e ditës

Një pallat pesë-katësh, relike e dukshme e vjetër, e parikonstruktuar, e kohës së komunizmit, me ato ballkonet klasike të arkitekturës së kohës, por të modifikuara shumë keq me shtesa e dhomëza pa leje për t’u zgjeruar ne kohen e demokracise, është kthyer në foton që po bën xhiron e gjithë blogerëve të Artistëve të Rrugës.

Artisti grek WD Drawing, ka zgjedhur këtë pallat në Urën Vajgurore për të vizatuar në të një masterpiece, “Kampioni”, dhe fotografia e pikturuar në muret e dala boje me shtesa e gjithcka tjetër, është kthyer tashmë në një foto admirimi nga të gjithë piktorët dhe artistët e rrugës. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019490957260132
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-130262" }