Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:12 13-08-2018 Foto e ditës

Një histori frymëzuese ajo e Artiolës nga Shqipëria.

Në vitin 2010, Artiola atë kohë 13-vjeçare nga Shqipëria, u dërgua ne Kärnten të Austrisë me një diagnozë të leukemisë limfatike. Mjekët në Shqipëri i dhanë tre jave jetë. Atje, u trajtua për fat me shumë sukses në Spitalin e Klagenfurtit, Austri.

Sot ajo është duke studiuar mjekësinë dhe aktualisht po bën një praktikë në spital në ndihmë të pacientëve

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023327112197876
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-130929" }