Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:16 09-09-2018 Foto e ditës

12 fëmijët e një ekipi futbolli në Tajlandë të cilët u bllokuan në një shpellë për afro 3 javë së bashku me trajnerin e tyre, duket se kanë vendosur të kthejnë pas kujtimet e tmerrshme.

Gjatë inagurimit të një qendre tregtare në Bangkok, organizatorët kishin krijuar një imitim të shpellës ku fëmijët mbetën të bllokuar dhe kishin ftuar dhe ata, tashmë “të famshëm”.

Gjithashtu janë riprodhuar dhe tingujt e stimuluar të ujit i cili përmbyti shpellën dhe i la fëmijët për 18 ditë të bllokuar, ndërkohë që dhe pajisjet e përdorura nga polumbarët janë ekspozuar në shfaqje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036769151687622
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-133680" }