Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:17 03-10-2018 Foto e ditës

Radio Televizioni i Serbisë 2 ka filluar transmetimin e lajmeve në gjuhën shqipe nga data 1 tetor.

Sipas indeksonline ky cikël transmetimesh në gjuhën shqipe ka rifilluar pas shumë vjetësh.

Lajmet transmetohen në “TV Korenti”, ndërsa programi informativ quhet “Lajmet” dhe do të transmetohet në orën 19:00.

Nuk dihet se cili është qëllimi i këtij transmetimi në gjuhën shqipe, pasi ende nuk shpjegohet në mënyrë specifike. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019347906112671
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-136435" }