Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:16 04-10-2018 Foto e ditës

Ideja e norvegjezëve për të vendosur qeset me mollë jashtë murit të shtëpisë për kalimtarët duket se ka tërhequr edhe shqiptarët e Kosovës.

Një profesor nga fshati Shajkovc i Podujevës, ka vendosur disa qese me mollë jashtë oborrit, në mënyrë që kalimtarët t’i marrin.

Veprimi i tij është për t’u duartrokitur, pasi kjo është një formë sensibilizim  për të ndihmuar njerëzit në nevojë dhe nga ana tjetër për të reflektuar ata që ndajnë miliona pasuri.  

Këto pamje kanë bërë tashmë xhiron në media.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036103010177612
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-136573" }