Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:17 22-10-2018 Foto e ditës

Igli Mezini, balerini shqiptar rikthehet pas 5 vjetësh në skenën madhështore të Pallatit të Festivaleve të Kanës.

Në një foto të publikuar në instagramin e tij, Igli përshkruan me pak fjalë emocionin që ndjen kur rikthehet në vendin ku kaloi rreth 3 vjet të karrierës së tij dhe ku ka patur mundësinë që të performojë në të njëjtën skenë krah për krah Leonardo Di Caprio, Lana del Rey,  Baz Luhrmann e gjithë ekipit të filmit "The Great Gatsby".

"Kësaj here, do e ndaj skenën me kolegët e mi te mrekullueshëm, me një pjesë të Angjelin Preljocaj", shkruan Igli ditën e premierës.

Me një moshë fare të re, por me një karrierë të suksesshme, Igli Mezini i shtohet listës së personazheve që na bëjnë krenarë me artij e tij, përtej kufijve shqiptarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03604793548584
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-138634" }