Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:15 16-07-2019 Foto e ditës

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare dhe bashkëshortja e tij Helena janë fotografuar gjatë ditës së djeshme në plazhin e Qerretit.

Ata mesa duket kanë nisur pushimet, pasi nga foto e realizuar në krah të përkthyesit Xhimi Lazri shihen në pishat e Qerretit.

Mirëpo  ajo çka bie menjëherë në sy është paraqitja e çiftit Kadare.

Ismaili dhe Helena shfaqen të veshur shumë thjeshtë, sa që mund të kuptohet sikur janë lënë pas dore. Për një shkrimtar të tillë me famë botërore, një veshje e tillë mund të tregojë edhe një mosvlerësim të plotë.

Kujtojmë që vepra e Kadaresë është përkthyer në rreth 45 gjuhë të ndryshme të botës, duke qenë kështu përfaqësuesi kryesor i letërsisë shqipe nëpër botë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.16875219345093
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-172335" }