Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:27 17-10-2017 Foto e ditës

Dy javë pasi ndërroi jetë qeveria shqiptare përmbush amanetin e fundit të albanologut të njohur, Robert Elsie.

Albanologu me origjinë kanadeze do të prehet në Alpet Shqiptare, një amanet i fundit që ai la para se të mbyllte sytë. Sot do të zhvillohen homazhet për Elsie, rreth orës 14:00 – 16:00 në Bibliotekën Kombëtare, ndërsa trupi do të niset drejt Shkodrës pas orës 16:00.  

Albanologu, studiuesi dhe përkthyesi Robert Elsie u nda nga jeta në 2 tetor në moshën 67-vjeçare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069479942321777
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-96143" }