Foto e Ditës/ Ermira Babamusta, shqiptarja e parë që nderohet me medaljen e artë nga Presidenti Obama

Publikuar tek: foto-e-dites, më 10:23 10-02-2016 Foto e Ditës/ Ermira Babamusta, shqiptarja e parë që nderohet me medaljen e artë nga Presidenti Obama

Ermira Babamusta, shqiptarja e parë që nderohet me medaljen e artë nga Presidenti Obama.

Ermira Babamusta është shqiptarja e parë që u nderua nga Presidenti Obama për punën e saj humanitare. Në 2014 Ermira shërbeu në programin e Shërbimit Kombëtar të Zyrës së Presidentit të Sh.B.A.-së. Shtëpia e Bardhë e nderoi shqiptaren me vlerësimin më të lartë, me medalje ari dhe çmimin “President’s Volunteer Service Award”. Ky vlerësim nga Presidenti i dhurohet qytetarëve amerikanë që kanë treguar një jetë të jashtëzakonshme në shërbim të tjerëve dhe që sjellin inspirim për ndryshim pozitiv në Amerikë dhe botë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067291259765625
array(1) { ["section"]=> string(105) "foto-e-dites-ermira-babamusta-shqiptarja-e-pare-qe-nderohet-me-medaljen-e-arte-nga-presidenti-obama-32189" }