FOTO E VITIT/ Xhevahir Spahiu shpërthen në lot kur lexon lajmin e vdekjes së Fatos Arapit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:20 11-10-2018 FOTO E VITIT/ Xhevahir Spahiu shpërthen në lot kur lexon lajmin e vdekjes së Fatos Arapit

Padyshim një nga fotot domethënëse shkrepur ndonjëherë.

Ditën e sotme u bë me dije se u nda nga jeta në moshën 89 vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Miku i tij, poeti Xhevahir Spahiu ka shpërthyer në lot kur ka lexuar lajmërimin e vdekjes ngjitur pas një shtylle.

Këtë imazh është kujdesur ta përjetësojë gazetari Zylyftar Hoxha duke na përcjellë të gjithëve emocion e dhimbje.

Xhevahir Spahiu nuk qan vetëm  për humbjen e mikut të tij por edhe për fundin e një gjenerate shkrimtarësh e poetësh që me penën e tyre, tejçuan shpirtrat e gjithkujt dhe i dhanë ngjyra letërsisë shqipe.

43669727_1946741248705494_2701608474420183040_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Salianji kërcën përpjetë në emision, gazetari publikon VIDEON: Pritet themelimi i shoqatës ‘bibilushat e Lulit’
»
Article Logic
Execution time: 0.015333890914917
array(1) { ["section"]=> string(95) "foto-e-vitit-xhevahir-spahiu-shperthen-ne-lot-kur-lexon-lajmin-e-vdekjes-se-fatos-arapit-137414" }